Przedmiotem testu jest laptop Techbite ZIN 14.1 z dyskiem GOODRAM SSD M2 2280 o pojemności 120 GB*.

*Dysk oferowany do wyczerpania zapasów z laptopem.

W środku znajduje się procesor dwurdzeniowy IntelN4000 o taktowaniu 2,6 GHz wspomagany pamięcią RAM typu LPDDR4 o pojemności 4 GB i wbudowany podstawowy dysk 32gb typu Flash – całość działa pod kontrolą Windows 10 HOME 64BIT.

1) Wydajność jest najważniejsza

Na wydajność tego sprzętu pozytywnie wpływa dysk SSD 120 GB, który jest dołączony do tego urządzenia gratis, jeśli kupujecie je w moim sklepie.

Przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem zalecam instalację systemu Windows na tym właśnie dysku SSD, jaki zainstalujemy w złączu M2 2280 według instrukcji dostępnej tutaj:

https://techbite.eu/content/2-laptopy/2-laptop-arc-11-6/jak-zamontowac-dyskk-ssd-w-laptopie.pdf

Sterowniki możemy pobrać również z tego miejsca:

http://pliki.myphone.pl/techbite/sterowniki_techbite_zin_14.1_20181213.zip

Przy pracy biurowej laptop sprawdza się idealnie – czytnik odcisków palców działa błyskawicznie, pozwalając zabezpieczyć komputer przed nieupoważnionym dostępem do wrażliwych danych.

Pakiet od Microsoft działa płynnie zarówno w przeglądarce jak i w klasycznych aplikacjach.

Laptop jest gotowy do pracy po paru sekundach po włączeniu, dodatkowo czas pracy na baterii wynosi do 6 godzin przy włączonym WIFI oraz jasności ekranu ustawionej na 25% i włączonej oszczędności baterii w systemie WIndows 10 HOME – to naprawdę długo.

Jak na urządzenie o niewygórowanej cenie bardzo dobrze działa w nim pamięć ram – długo przechowuje odpalone aplikacje w tle, byłem pod wrażeniem!

2) Wygodna klawiatura – pisz długie teksty gdzie chcesz i o której chcesz

Pisz, ile chcesz dzięki wygodnej klawiaturze z wyczuwalnym skokiem klawiszy w odpowiednich odległościach oraz wygodnym w obsłudze gładzikiem. Podświetlana klawiatura pozwala pracować nawet przy słabym oświetleniu. Pracuj, gdzie chcesz – na budowie, w łóżku lub w garażu. Laptop nie posiada otworów wentylacyjnych oraz wentylatorów, dzięki czemu nie musisz obawiać się przegrzania sprzętu w wyniku zebrania wszystkich pyłów przez wentylatory. Laptop podczas dużych obciążeń jest lekko ciepły, więc pasywne chłodzenie działa idealnie.

3) Bardzo dobra jakość wykonania i mobilność

Często zaznaczane przez klientów cechy urządzenia to atrakcyjny wygląd i bardzo dobra jakość – podczas gdy za tak niewielkie pieniądze spodziewali się jakiegoś badziewia jednorazowego użytku.

Zaskoczeni są obudową pokrytą powłoką gumową RubberTouch, która jest przyjemna w dotyku i przede wszystkim bardzo wytrzymała – nic nie trzeszczy oraz nie wygina przy pisaniu lub zamykaniu laptopa.

Dla mnie największym zaskoczeniem była możliwość otwarcia laptopa jedną ręką – nawet sprzęt za 1400 zł – 1500 zł w podobnej specyfikacji nie oferuje konstrukcyjnie takiej możliwości, a tym bardziej jakości wykonania.

Laptop jest lekki i bardzo mobilny – waży jedynie 1283 g, a przy posiadaniu dysku SSD mamy większą pewność, że nasze dane są bezpieczne, gdy sprzęt spadnie na twarde podłoże, ponieważ nie mamy tutaj żadnych mechanicznych elementów.

Podsumowanie:

Rozwiązania znane ze sprzętów klasy Premium:

·        Czytnik linii papilarnych.

·        Podświetlana klawiatura.

·        Możliwość otwarcia urządzenia jedną ręką.

·        Bardzo dobra jakość wykonania urządzenia – przyjemna w dotyku oraz dobrze wyglądająca elastyczna obudowa Rubber Touch.

Ciekawe rozwiązania:

·        Dedykowany klawisz do szybkiego wyłączenia/włączenia podświetlenia ekranu LCD.

·        Możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą dysków SSD M2 2280 do 512 GB.

·        Możliwość włożenia karty Micro SD, dzięki czemu mamy więcej pamięci do dyspozycji.

Mały kompromis:

Jaki dosłownie widzą moi klienci, którzy kupili to urządzenie (co przy tej cenie nie jest wadą, a jedynie widoczną specyfiką urządzenia):

·        Ekran typu TN, który nie gwarantuje najlepszej jakości obrazu – przy dużym odchyleniu ekranu widoczny jest efekt negatywu, kąty widzenia również nie są za wysokie.

Za kwotę 900 zł brutto** otrzymujemy solidne urządzenie do pracy biurowej, które zawstydza droższą konkurencję oferującą sprzęty z podobną konfiguracją, ale gorszej jakości wykonania bez dodatków, które są dostępne wyłącznie w sprzętach klasy Premium.

**Cena z dyskiem 120 GB do wyczerpania zapasów.

Ten laptop zasługuje na bycie Bestsellerem w moim sklepie!  

Dziękuję firmie mPTech SP. Z O.O. (dawniej myPhone SP. Z O.O.) za użyczenie sprzętu do testów.

Zwróciłem się z prośbą o użyczenie laptopa nowej marki Techbite jaką wprowadzili na rynek z uwagi na dużą ilość kupionych urządzeń w moim sklepie.

Chciałem sam sprawdzić, dlaczego ten laptop jest Bestsellerem nr 1 i co go wyróżnia na tle konkurencji.

Więcej informacji odnośnie nowej marki znajduje się na stronie internetowej www.techbite.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *